Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Behçet Oktay'ın cenazesi toprağa verildi

Nereden Yazdırıldığı: Vesîletü'n-Necât
Kategori: GENEL FORUM
Forum Adı: Haberler
Forum Tanımlaması: Güncel haberler
URL: http://www.vesiletunnecat.com/vesiletun/forum//forum_posts.asp?TID=880
Tarih: 05-08-2020 Saat 03:52


Konu: Behçet Oktay'ın cenazesi toprağa verildi
Mesajı Yazan: invertor
Konu: Behçet Oktay'ın cenazesi toprağa verildi
Mesaj Tarihi: 26-02-2009 Saat 23:19
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Behçet Oktay'ın cenazesi toprağa verildi  
Malatya (AA)- Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi Başkanı Behçet Oktay'ın cenazesi, Malatya'nın Hekimhan ilçesinde toprağa verildi. Behçet Oktay için Köprülü Mehmet Paşa Camisi'nde tören düzenlendi. Cenaze törenine Behçet Oktay'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra emniyet genel müdür yardımcıları Ali Kolat ve Celal Uzunkaya, AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık ve İhsan Koca, Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, özel harekat polisleri ve çok sayıda emniyet mensubu ile vatandaşlar katıldı.

Behçet Oktay'ın babası Mehmet Oktay, camiye getirilen tabuta sarılırken görüntü almak isteyen basın mensuplarına tepki göstererek çekim yapmamalarını istedi.
Behçet Oktay'ın kızı Gökçen Oktay'ın yakasında babasına ait madalyanın olması dikkati çekti. Köprülü Mehmet Paşa Camisi'nde öğle namazının kılınmasının ardından
cenaze, omuzlarda Hekimhan Emniyet Müdürlüğünün bahçesine taşındı. Bu sırada vatandaşlar ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' diye slogan attı. İlçe Emniyet Müdürlüğünün bahçesinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bazı bakanlıklar adına gönderilmiş çelenkler olduğu görüldü.

Behçet Oktay'ın cenazesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde kılınan cenaze namazından sonra ilçe mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.


-------------Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat