Vesiletunnecat Homepage
Forum Home Forum Home > GENEL FORUM > Serbest Kürsü
  New Posts New Posts
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

24 Saat Kur`an-ı Kerim Dinleme

iman kurtaran örümcek ağı ....

Post Reply Post Reply
Author
Yeni Üye
Yeni Üye

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote manolya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: iman kurtaran örümcek ağı ....
    Posted: 30-06-2010 at 18:37
eski zamanlarda eski insanların anlattıklarına göre bu hikayeyi sizle paylaşıcam bi zamanlar başı beladan kurtulmayan içki kumarvs.vs. gibi bütün kötü alışkanlıkların kendisinde toplanan bi adam varmış namaz kılmayan ibadet etmeyen etmediği gibi kötülükleri arka arkaya sıralayan bi insanmış bi gün yolda giderken tesadüfen gördüğü örümcek ağına bilinçsiz bile olsa zarar vermedn geçmeye çalışıp örümceği ezmedn ordan atlamış zaman geçmiş gitmiş ölüm adamın yakasına yapışmış öldüğünde melekler tarafından cennet ve cehennemlikler ayrılmaya başlamış..sen cehenneme o cennete ve sıra dünyadayken bütün günahları işleyip hiç bi ibadetini yapmayan adama gelmiş ve ona cennete girmesi söylenmiş adam şaşırmış
ve sormuş ama nasıl olur ben içtim dövdüm sövdüm cenente giremem....melekler adama o günü hatırlatmış hani yaşarken bi ömürcek ağı gördün ona zarar vermekten kaçındın azda olsa bu senin nasıl bi yüreğe sahip olduğunu gösterir.. şimdi cennete bu örümcek ağından tırmanabilirsin denir ve adam sevinçle tırmanmaya başlar geri dönüp baktığında onun gibi bi çok insan ağdan cennete girebilmek içn tırmandıklarını görür o anda aklından bunca insan bu örümcek ağından nasıl tırmanır kopar bu ağ dediği anda yere düşer ve cehenneme girer ve melekler ona şöle der eğer böle kötü düşünmeseydin o örümcek ağının hepinizi birden nasıl çektiğini görücektin sana bi hak tanıdı yüce rabbim her zaman olduğu gibi onuda kötüye yordun yani kötü baktın ve düşündün... o zaman sende yanacaksın bu kötü kalbinle...
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

This page was generated in 0.098 seconds.